19’uncu yüzyılın başlarında İtalya’dan Türkiye’ye göç eden Sponza ailesinin küçük oğlu Francesco Sponza bir asırdan uzun zamandır mücevher tutkunlarına hizmet sunan aile şirketini 1906 yılında İzmir’de kurdu.

Günümüzde ailenin üçüncü ve dördüncü kuşak temsilcileri tarafından yönetilen şirketin İcra Kurulu Başkanı şirketin kurucusunun torunu olan ve kendisiyle aynı ismi paylaşan ve ailenin üçüncü kuşak temsilcisi olan Francesco Sponza’dır.

Sponza’nın kendi atölyelerinde tasarımcıları ve kuyumcuları tarafından her biri bir eşi olmayacak şekilde “tek” olarak üretilen mücevherlerin en ayırt edici özelliği, değerli taşlarla olan asırlık deneyim ve titiz çalışmanın tasarımlara mükemmel şekilde yansımasıdır.

Sponza, başta İstanbul ve İzmir olmak üzere seçkin mücevher tutkunlarına Türkiye’deki 6 mağazasıyla hizmet sunmaktadır ve aynı zamanda butik mağazalarında lüks saatler ve mücevher markalarını temsil etmektedir.

Her aşamada en iyi malzemelerden uzman işçiliğe ve müşteri hizmetleri bağlılığına kadar Sponza ismi ‘en iyi kalite’ demektir. Her muhteşem parça, adanmışlık, tutku ve özeni yansıtmaktadır.